26 Ağustos 2010 Perşembe

KiŞiye ÖzEl HeDiyE - KaRaMeL AğACı

Pary Favor & CenterpieceBlogumun 1. yaşgünü şerefine uzun zamandır hayal ettiğim ve yapmak için çok uğraştığım karamel ağacını yazmak istedim.

Bu ağacın uzun bir hikayesi var; Karameli çok seviyorum ve onu yapmak için inanılmaz uğraştım. 3 kere sil baştan karameli yaptım ve sonunda istediğim kıvamı tutturamasam da çok lezzetli bir şekilde başarabildim :) Bu uğraşımda en büyük yardım Peçete'den Notlar'ın sahibi Ayşem oldu. Tatilde olmasına rağmen defalarca neyi yanlış yaptığımı ve nasıl yapmam gerektiğini bildirdi bana. Tekrar teşekkürler Ayşem :)

Bu ağacı ben yurt dışında bir düğünde masanın ortasında süs olarak gördüm ve içimden "bana böyle bir hediye gelse ne güzel olurdu" dedim. Eh bir de üstüne karamel konulsa daha ne isterdim ki diye hayal ettim.

Ve sonunda hayalimi gerçekleştirdim.
Hayalim bu "Karamel Ağacı'nı" bir partiye giderken ev sahibesine hediye olarak götürmeniz ve o karamelleri yedikten sonra dekoratif olarak evinde kullanabilmesi.
Hayalim "baby shower"da masanızın ortasını süsleyecek lezzetli bir hediye olarak durması ve karamellerden sonra bebeğin odasına dilek ağacı olarak konması.
Hayalim hastane odasına doğum yapan arkadaşınıza gittiğinizde odalara bitki alınmadığı halde bu mini karamel ağacını götürebilmeniz, yeni annenin afiyetle karamelleri yemesi ve odasına yeşillik katması.
Daha çok hayalim var ama şimdilik dur diyeceğim :)

Umarım siz de benim gibi beğenirsiniz....

Pary Favor & Centerpiece

14 LoLiPoP:

Burcu dedi ki...

sılacağım yine değişik ve harika bir tasarımla karşımızdasın, ellerine sağlık diyorum :)) ayrıca blogunla geçireceğin nice keyifli yıllar...

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

Burcucuğum çok teşekkürler :) Hani sana bir projem var onu yayınlamayı bekliyorum dediğim proje bu işte :) Çok özendim, çok uğraştım ama sonunda ortaya çıktı. Eğer sen müsaitsen ben de hazırım senin o güzel bloguna misafir olmaya :)
Ayrıca bana logonu da göndermedin koymak için?

Adsız dedi ki...

Saatli maarif takvimi bugün Tombul Peri için diyor ki: Kısmetiniz çok açık hatta taşıyor. Elinizi neye atsanız harika sonuçlar çıkarıyorsunuz :)

Sıla'cım, bana ne hediye istiyorsun, nasıl bir ev hediyesine ihtiyacın var dediklerinde blog'a yönlendireceğim aa ee şeu karamel şekeri bana özel çok bol olabilir mi hiç bitmese hani tattım da oradan biliyorum tadını. Yummyyy yumm yani :)
Tuten ben yine
karamelli ;)

MARİFETLİ PERİ dedi ki...

Sevgili Sıla blogunun yeni yaşı kutlu olsun. Daha nice yılları olsun, bizimle bu güzellikleri paylaşmak için...
Ayrıca bu karamel ağacı ne güzelmiş böyle. Bize misafirliğe gelsenee :)

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

Tüten çok alemsin :) Sana bol bol yaparım karamelden ağaca gerek yok ki :)
Marifetli Peri, teşekkürler :) Yakınlardaysak bir sonraki karamelimde bir torba miniklere göndereyim :) (minik dedim ama onlar benimkinin yanında abla ağabey :))

Burcu dedi ki...

sılacığım tatil nedeniyle geç gördüm cevabını kusuruma bakma. yarın bir duyrumuz var ama ptsi mutlaka konuğumsun karamel ağacınla bloguma :)) logomda birazdan mailinde, inceliğin içinde teşekkürler. sevgiler

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

Oleeeyyyy :)
Bana çok güzel bir bayram hediyesi verdin Burcucuğum, çok teşekkürler. Sana şimdiden iyi bayramlar dilerim. Logonu da bekliyorum.
Sevgiler
Sıla

Adsız dedi ki...

meraba bu ağaç gerçekten çok güzel görünüyo tabi karamellerde :)ben bu ağacı merak ettim de nerden bulabiliriz böyle güzel bir ağacı ..yapaymı acaba ...

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

Merhabalar,
Teşekkürler :)
Ağaç yapay bir ağaç ve dilerseniz benden temin edebilirsiniz.
Sevgiler
Sıla

dekorapsuwasyon dedi ki...

Tebrik ederim çok başarılı olmuş.. elinize herşey yakışıyor masallah :)

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

:) teşekkürlerrrrr
Sevgiler
Sıla

Müge dedi ki...

Süpper bir yermiş burası
İçim açıldı
İyiki bulmuşsunuz beni

Sıkı takipteyim artık :)

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

Teşekkürler :)
Sizin gibi maharetli birisi bunu bana söylüyorsa bu çok büyük iltifattır benim için :)
Sevgiler
Sıla

laiameg handmade notebooks dedi ki...

Blogunuzu tesadüfen keşfettim. Yaptığınız işler çok başarılı. Ellerinize sağlık...

 
Blog Template by Delicious Design Studio