13 Ocak 2011 Perşembe

AiLe iÇi iLeTiŞim SeMinErLEri

Günaydınlar,

Uzun zamandır birşeyler yapmıyorum diyordum ya eh bu hafta sonu birşeyler yapacağım :) Gelecek hafta resimleri yüklerim.

Bugün yazmamın amacı ise bildiğiniz üzere ben ve Batu her Cumartesi oyun grubuna gidiyoruz. Bu oyun grubunu yaratan Iraz ise aslında bir psikolog. Iraz yeni bir seminer dizisine başlıyor ve ilki Aile İçi İletişim Semineri - “Çocuk Olmak ve Pozitif Displin”. Ben uzun zamandır Iraz'dan oyun zamanlarında minik minik tüyolar almaya çalışıyordum annelik hakkında ama artık bu seminerlere giderek çok daha bilinçli olacağımı düşünüyorum :)
Bir aralar çok takılmıştım anne baba seminerlerine çok da araştırdım ama bulduklarım hep bana biraz pahalı geldi o yüzden bilgilerimi internetten bulmaya çalıştım. Sevdiğim ve güvendiğim birkaç site var ne zaman bir "durum"la karşılaşsam onları açıp okuyup bilgileniyorum. Şimdi Iraz'ın böyle birşey yapıyor olması ve fiyatının da makul olması aslında beni inanılmaz sevindirdi. Siz de benim gibi bu konularla ilgiliyseniz beklerim :) Ben orada olacağım :)

Sevgiler

AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERLERİ-1 / “Çocuk Olmak ve Pozitif Displin”

Çocuğunuzla ilişkinizde sınır koymakla ilgili bir belirsizlik ve kararsızlık mı yaşıyorsunuz?

Ne zaman “hayır” diyeceğinizle ilgili aklınız karışıyor mu?

Çocuğunuz söz konusu olduğunda kural koymakla ilgili sorunlar yaşıyor musunuz?

Uçlar arasında gidip gelmek, bir çocuğun gözünden bu tartışmaya kulak vermek, empati yeteneği güçlü bir ebeveyne dönüşmek, gerçek vak’a örneklerini dinleyip fikir üretmek için Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ ın konuşmacı olduğu Aile İçi İletişim Seminerleri’ nin ilkine, Pozitif Disiplin hakkında konuşmaya davetlisiniz..

Tarih: 23 Ocak 2010, Pazar, 14:00- 16:00
Yer: Hokus Pokus Çocuk Atölyesi
Ücret: 25 TL.
Kayıt ve Bilgi Almak İçin: iraztoros@yahoo.com
Katılım kontenjanla sınırlıdır.Katılmak isteyenler 21 Ocak Cuma gününe kadar kayıt yaptırabilirler.

***1980 doğumlu Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitelerinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı.Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu. Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı.Normal gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’dan beri “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenliyor. Toros Suman aynı zamanda,İstanbul’ da özel bir merkezde aile danışmanı olarak çalışmakta.

10 LoLiPoP:

Seda dedi ki...

Selam,
Ben de senden metnini duymuştum,geçen pazar 21 aylık oğlumu oyun grubuna götürdüm hokus pokusa ama hiç durmadı,bu pazar durur inşallah:( zamanla sanırım:)

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

Selam Seda :)
Umarım minik iyidir :)
Iraz'ın oyun gruplarına mı katıldın? Saat kaçta? Biz sabah grubundayız 11'de. Ilk zamanlarda değişik bir yer olduğu için Batu da pek durmamış oraya buraya bakınmak için dolaşmıştı. Iraz dolaşsın dedi Batu da biraz dışarda takıldıktan sonra yine oyuna geri döndü :) Alışır umarım alışmazsa da takılma demek ki pek ilgilenmiyor :)
Ben seminere gideceğim gelirsen lütfen haber ver bir de yüzyüze tanışalım :)
Sevgiler
Sıla

elifada dedi ki...

Seminere ben de katılacağım:) Sizinle tanışma fırsatı da bulacağım için sevindim şimdi....

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

Harika :)) Ben Sila memnun oldum :)
Sizi nasıl taniyabilirim acaba?

elifada dedi ki...

:) Bilmem ki, ben sizi bulurum sanıyorum:)
Belki profilimdeki bloglardan -oğlum için olandan- siz de benim resmime bakarsınız:))

Seda dedi ki...

Selam Sıla,
Bizimki pazar 12:00,13:00 arası ama bugün biraz rahatsız, götürmedik :( Haftaya cumartesi ayarlamaya çalışacağım gelmeyi ve seninle yüzyüze tanışmayı ben de çok istiyorum:)
Sevgiler...

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

@Elifada; sizin bloglarda biraz gezindim herhalde tanırım gibi geliyor :) Görüşmek üzere diyorum :)
@Seda; harika ok o zaman haftasonu görüşmek üzere diyorum. Minikleri lütfen benim yerime bol bol öp :)
Sevgiler

Iraz dedi ki...

Merhaba,
Yaptık bitti,ne de keyif aldım ben :)İyi ki geldin Sılacığım, ve varlığın her zaman çok iyi geliyor bana, yerin çok özel, başlangıcın en kritik noktasında beni motive edenlerden biri de sensin biliyorsun değil mi, taşınma hikayemin mimarlarındansın!!!
Ek bilgi, ben pazarları oyun grubu yapmıyorum :)Sanırım Hokus Pokus' un atölyelerinden birine gidiyorsunuz..
Öpüyorum!!!

Tombul Peri - Sıla dedi ki...

Iraz'cığım ben seni bulduğuma çok çok mutluyum. Seminerde bir hanım söyledi çok hoşuma gitti ve aynı duygu/düşünceleri paylaştığımı düşündüm. Dedi ki"Ne zaman Iraz'la konuşsam birşeyleri öğreniyorum ve evime dolu dolu gidiyorum" Aynı şekilde ne zaman seninle konuşsam annelik daha kolaylaşıyor sanki, daha net oluyor :)
Seminer de bana göre çok başarılıydı ağzına ellerine sağlık :)
İyi ki varsın....
Ek:Bugün açıklayacağın habere inanılmaz sevindim :) Batu'yu içim 100% rahat bir şekilde kime teslim edeceğim diye kara kara düşünürken hızır gibi yetiştin :)
Sevgiler

Seda dedi ki...

Ben Bostancı'daki hokuspokus çocuk atölyesine her pazar götürüyorum.başka bir eğitmen ilgileniyor demek ki,ismini sormadım,zaten sizin dersinize girdiğimi de iddia etmemiştim!:)
bu hafta daha iyiydi bora,oynadı zıpladı,gitgide büyüyoruz galiba:)

 
Blog Template by Delicious Design Studio